TUBANE AARETEJAHT LASTELE

Terekest! Mis sa ette võtad olukorras, kui sa ninaga õhku nuuskides juba tunned salakavalate koerustükkide lõhna. Sa oled õnnega koos, kui mõni originaalne mänguidee su ajukoore all üldse suudab ühe sekundi jooksul valmis küpseda. Mõtlema ja tegutsema peab kiiresti, sest muidu sinu järelkasv hakkab suurest igavusest oma plaane veel ellu viima. Pole üldse tore, kui seintele jõuavad laste grandioossed kustiteosed või projekti jaoks "Mitmeks killuks puruneb lillevaas ühe meetri kõrguselt põrandale kukkudes?" kasutatakse pere reliikviana hoitud kristallvaasi. Kui sul on aga päev, kus su ajukoore all on kriisiolukorras totaalne ideede põud, siis ära muretse, me aitame su kohe hädast välja. 

Üks päev jäi mul interneti avarustest silma kahe lapse ema abipalve, mille mõtte ma proovin nüüd oma sõnadega teile siia kenasti edasi anda. 

Taaskord on see aeg käes, kus lapsed on külmetusega lasteaiast koju jäänud. Ja üks haigust ajab teist taga. Andke palun nõu, mida 3-aastase ja 1,5-aastase poisipõnniga siin kodus küll ette võtta."

Ma võin kindel olla, et selline mure on paljudel lapsevanematel. Isegi minul oli, kui minu põnn kaks nädalat kodus nohuravil viibis. Kuidas küll laste päevad huvitavaks teha, et need oleksid õpetlikud, arendavad, kuid ka lõbusaks ajaviiteks nii endale kui ka lastele? Muidugi on ülimalt oluline ka see, et nii kui mängulustijuurikas meile külla tuleb, siis saaks ilma suurema vaeva ja ettevalmistuseta kohe asuda tegutsema. 

Teate on üks vana hea ning igati populaarne mäng täitsa olemas. Kui nüüd mõelda, siis see mäng on ajastust hoolimata endiselt edetabelite tipus püsiv hitt nii kodudes kui ka laste sünnipäevadel, milleks on kindlasti üks tore aaretejaht. Muidugi on siinkohal ka lihtsamaid ja keerulisemaid versioone, kuid tavaliselt on aaretejaht mõeldud ikka veidi suurematele maailmaavastajatele.

Nii ma kujundasin ühe toreda tubase aaretejahi, mille saate alla laadida SIIT!  

Siin ei loe ilus ilm või
mul pole nuputamiseks aega.
Võta ja lae see lihtsalt alla. 

Selle aaretejahi puhul saavad suuremad lapsed minna otsimisretkele, kuid pisemad põnnid saavad hoopiski piltide järgi uusi esemeid ja sõnu õppida. Just, just sa lugesid õigesti, lausa kaks kärbest ühe hoobiga! Ja nüüd kõik Montessori meetodi austajad, hoidke teie ka siin kohal silmad lahti ja kõrvad kikkis, sest ma kasutasin selle aaretejahi kokku monteerimisel illustratsioonide asemel justnimelt esemete realistlike pilte. 

Head mängulusti!

Pupujuku
Järgmine
Teeme ühe bingo! Mis te arvate?

Vastused puuduvad

Email again:
G-FQT9ZSZ5VS